Wyznaczamy nowe ścieżki rozwoju branży piekarniczej w Polsce i Europie.

Dowiedz się więcej

Nasza siła leży w rodzinnym charakterze firmy.

Podążając za światowymi trendami skupiamy naszą działalność na produkcji pieczywa do odpieku i inwestujemy w innowacyjne technologie produkcji. Motorem naszych działań jest siła leżąca w rodzinnym charakterze firmy, wsparta ogromnym doświadczeniem i unikalnymi kwalifikacjami.

1925

Antoni Nowakowski, dziadek obecnej właścicielki otwiera małą, rzemieślniczą piekarnię w kamienicy przy ul. Daszyńskiego w Nowym Dworze Mazowieckim.

Koniec lat 60

Zakład przejmuje Stanisław Nowakowski, najstarszy syn, który od lat pomagał ojcu
i rozwijał swoje umiejętności u jego boku.

Lata 80

Do Stanisława Nowakowskiego dołącza córka Elżbieta (obecna właścicielka) z mężem Jerzym Zajezierskim, aby wspólnie prowadzić piekarnię.

Lata 90

Firma rozpoczyna współpracę z pierwszymi sieciami handlowymi.

1997

Rodzinna piekarnia przenosi się do większego zakładu w Michałowie Reginowie.

2006-2011

Trwa rozbudowa i unowocześnianie firmy. Dzięki inwestycjom w zaplecze produkcyjne stajemy się prekursorem polskiej branży pieczywa mrożonego.

2011

Produkty NOWEL zdobywają pierwsze rynki zagraniczne.

2013

Do grona osób zarządzających firmą dołączają Karolina i Michał Zajezierscy, czwarte pokolenie rodziny Nowakowskich-Zajezierskich.

2014

Uruchamiamy w Legionowie jedną
z najnowocześniejszych w Polsce piekarni,
w której wypiekane jest wysokiej jakości pieczywo mrożone.

2016

Wyjeżdżają pierwsze bochenki z największej w Polsce automatycznej linii do wypieku chleba regionalnego.

Dziś

Produkujemy obecnie 144 tony pieczywa dziennie. Co 30 minut z naszych zakładów wyjeżdża samochód wypełniony pieczywem.

"Jestem najstarsza z rodzeństwa i podążanie śladami taty i dziadka, którzy byli piekarzami, było dla mnie czymś naturalnym."

Elżbieta Zajezierska
Współpracujemy dzisiaj z największymi sieciami handlowymi w Polsce i całej Europie. Stale rozwijamy portfolio produktów i unowocześniamy linie produkcyjne. Realizowane przez nas inwestycje mają na celu dalszy rozwój sprzedaży i rozszerzenie eksportu na kolejne rynki – m.in. Stany Zjednoczone i na Bliski Wschód.

Rodzinny charakter jest największym atutem naszej firmy.

W jej działalność jesteśmy zaangażowani całym sercem, a przekazywany z pokolenia na pokolenie etos pracy stanowi o tożsamości NOWEL. Połączenie nowoczesnego podejścia do biznesu, doświadczenia kadry zarządzającej i pracowników oraz unikalna rodzinna atmosfera decyduje o naszym sukcesie.

Aktualności