8 produktów NOWEL z certyfikatem „Doceń Polskie”!

20 lipca 2021 | Aktualności

Wypieki NOWEL po raz kolejny zostały wyróżnione certyfikatem „Doceń Polskie”. Tym razem tytułem „TOP PRODUKT” nagrodzono aż 8 produktów pochodzących z legionowskiej piekarni. Prestiżowe oznaczenie otrzymały: chleb żytni bez drożdży oraz wypieki z nowej linii produkcyjnej „Wypieczone na kamieniu”: bułka ultra grain, bułka z maślanką, bułka orkiszowa, chleb rustykalny, bochen pszenny, pane z serem cheddar i z zielonymi oliwkami. Produkty te zdobyły maksymalną liczbę punktów we wszystkich kategoriach ocenianych przez członków Loży Ekspertów. Doceniono je m.in. za najwyższe walory smakowe i jakość.

Znakiem „Doceń polskie TOP PRODUKT” wyróżniono specjały, które uzyskały od Jury maksymalną liczbę punktów. To właśnie wśród nich znalazło się 8 produktów piekarni NOWEL. Warto przypomnieć, że nie jest to pierwszy sukces tej firmy w Ogólnopolskim Programie Promocyjnym „Doceń polskie”. W 2017 roku nagrodzone zostały chleb tradycyjny, chleb polski, chleb razowy, półbagietka, kajzerka oraz bułka śniadaniowa, a w 2020 roku certyfikat otrzymały bułka hot-dog, chleb z maślanką, kajzerka z siemieniem i sezamem oraz bułka wiejska.

– Najważniejszym i najbardziej miarodajnym wyznacznikiem zaufania producentów do godła Programu jest fakt, że oceniane przez ekspertów wyroby pojawiają się w kolejnych certyfikacjach. Zgodnie bowiem z regulaminem Programu, godło promocyjne przyznawane jest produktom na okres dwudziestu czterech miesięcy. Po upływie tego czasu oceniane są po raz kolejny. Co ważne, certyfikacje pokazują, że w zdecydowanej większości przypadków utrzymują one swoją wysoką jakość i tym samym zasługują na ponowne przyznanie znaku jakości – podkreśla Marek Bielski, organizator Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń Polskie”.

„Doceń Polskie” to program realizowany od 2011 roku, promujący produkty wysokiej jakości dostępne na polskim rynku. Podczas tegorocznej atestacji, 4 członków Loży Ekspertów oceniło niemal 200 produktów spożywczych, które zostały dostarczone do audytu przez 68 producentów. Każdy ze zgłoszonych wyrobów oceniany był w 3 kategoriach – smak, wygląd oraz stosunek ceny do jakości. Za każdą z nich komisja przyznawała maksymalnie 10 punktów. Najlepsze produkty – wyróżnione godłem „Doceń polskie TOP PRODUKT” uzyskały maksymalną liczbę 30 punktów.

Wspieramy Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie!